bezdomiaki zabiowolskie logo

Bezdomniaki Żabiowolskie to stowarzyszenie działające na terenie gminy Żabia Wola. Walczymy z bezdomnością zwierząt w gminie na trzech frontach. Promujemy i edukujemy właścicieli o zaletach sterylizacji i kastracji. Czipujemy zwierzęta właścicielskie, żeby łatwiej było zidentyfikować uciekinierów. Bierzemy pod swoją opiekę zwierzęta bezdomne i znajdujemy im kochające domy.

Marzena Sidor | Prezes

Założyłam bezdomniaki, dlatego, po wyprowadzeniu się z miasta na wieś w 2003 roku doznałam szoku widząc na własne oczy jaki jest problem z bezdomnymi zwierzętami i w jakich warunkach niektóre muszą żyć. Łańcuchy, ciasne kojce, zwierzęta pokaleczone przez wnyki. Tego w mieście nie widać.

Julia Krzywańska | Sekretarz

Na wieś przeprowadziłam się w 2018 roku, chciałam się zaangażować w lokalną inicjatywę i zostałam domem tymczasowym dla Frani i jej szczeniaków, tak jak Frania została u mnie na stałe tak ja zostałam w Bezdomniakach.

Anna Kozłowska | Skarbnik

Została zmuszona przez Borową-Szwarc

Katarzyna Borowa-Szwarc

Motor stowarzyszenia Nie wiadomo dlaczego działa ale chyba Marzena ją zmusiła

Julia Sarnowicz

Kocham zwierzęta i nie mogę spokojnie patrzeć na ich cierpienie. Działając w Stowarzyszeniu mogę im troszeczkę pomóc. Jeśli każdy z nas pomoże choć trochę, razem zrobimy wielką rzecz.